Zúrivé mamičky zlynčovali na detskom ihrisku dieťa, ktoré je za niekoľkodňovým výpadkom Facebooku.

Vasiľ B. je nadaný chlapec, ktorý sa po narodení zoznámil so smartfónom skôr než so svojou matkou. Už vo svojich troch rokoch začal programovať.

Počas pandémie koronavírusu pochopil akú veľkú moc má Facebook, sociálna sieť prevádzkovaná americkou tajnou službou, ktorej meno z bezpečnostných dôvodov nevyslovujeme.

Začiatkom tohto mesiaca sa 5-ročný Vasiľ odhodlal zmerať si programátorské sily s Facebookom. Rozhodol sa zablokovať prístup všetkým používateľom na popradskom sídlisku, ktorého meno z bezpečnostných dôvodov neuvádzame.

"Napísať fejk o tom ako Boris pomáha vie každý degeš", popísal svoju prácu malý Vasiľ. "Výzvou však je zablokovať sociálnu sieť pre celé sídlisko a sledovať čo to spraví s ľuďmi", dodal.

A tak sa jedného dňa v skorých ranných hodinách občania zobudili do čierneho rána - Facebook bol vypnutý. To, čo nasledovalo potom, nikto ani len vo sne nečakal.

Ľudia hladovali, lebo nikto im neprikázal nakúpiť potraviny. Učitelia boli bezmocní, lebo chýbali učebné príspevky od Rostása. Lekári poplietli diagnózy, lebo nemali rady od Dr. Bukovského.

Po niekoľkých dňoch sa prevalilo, kto je zodpovedný za vypnutie Facebooku.

Keď vstúpil Vasiľ na pieskovisko, vyskočili spoza preliezok zbesilé matky.

Tie mu najprv uštedrili niekoľko faciek až mu tvár zčernala. Potom prišli aj kopance do holení, hlavy a genitálií. Omráčeného Vasiľa vyzliekli do naha, stiahli predkožku a zavesili dolu hlavou na šmykľavku. Jedna z matiek ho obliala studenou vodou, ďalej ho fackali, šklbali vlasy a pľuli na neho.

Vasiľa zachránil po zuby ozbrojený tím zdravotníkov. Zbesilý dav zdravotníci rozohnali ampulkami vakcíny od Astra-Zeneca a Pfizer.