Slovenské nemocnice zívajúce prázdnotou sa pustili do novej formy podnikania. Už prvý deň nasvedčuje úspech.

"Príbuzní pacientov pri návštevách môžu pohodlne vybaviť nákupy priamo v areáli našej nemocnice", hovorí primár banskobystrickej nemocnice MUDr. Drakul.

Nemocnice veria, že vďaka tejto zmene prilákajú viac pacientov a ich príbuzných.

Už v prvom dni otvorenia supermarketov si nemocnice zapĺňajú novými pacientami.

Onkologické centrum zažíva nevídaný prílev čerstvých pacientov. Vedenie nemocnice sa teší veľkému záujmu.

"No poviem vám, pán redaktor, že som taká rada, že ten môj manžel je na onkológii. Tu si tak dobre nakúpim lacné rožky a mlieko", pochvaľuje si nemocnicu pani Dagmar.

"Som spokojná," hovorí pani Hedviga, ktorá má syna na oddelení srdcovo-cievnych chorôb. Dodáva však, "ale budem radšej keď Jakubka presunú na áro, tam majú farmárske trhy".

Na chirurgii si návštevníci pochvaľujú kvalitného mäsiara.

"Starkú som sotila dolu schodmi. Zlomila si ruku a má otras mozgu. V špitáli bude dlho. Konečne zoženiem kvalitnú krkovičku a dobre prerastené rebierka", teší sa Petra zo Spiša.

"Covidom som nakazil svojho deda", hrdinsky priznáva politik Marian Kotleba. "Potom som s ním stiahol fľašu vodky. V nemocnici nevedeli, či ho rýchlo brať na toxikológiu, alebo ku koviďákom", s úsmevom popisuje Kotleba. "Nakoniec predsa len skončil na pľúcnej ventilácii. Som rád, lebo tam majú lacný alkohol a cigarety."

Svojich verných pacientov chce odmeniť aj guru Igor Bukovský. Jeho oddelenie prírodnej medicíny otvorilo tučný holandský coffee shop.