Tím Matúša Valla sa od svojho nástupu na magistrát Bratislavy pustil do údajných opráv ulíc a chodníkov. Najnovšie sa tak udialo v lesoparku Železná studnička a to aj napriek faktu, že posledné storočie žiadny predošlý primátor nepovažoval za potrebné urobiť v parku akúkoľvek zmenu. Cena, ktorú za Vallov pokus teraz platíme, je šialená!

Predtým bolo slnečno. Po rekonštrukcii je v parku zima, všade hmla a žiadne slnko!

"Som z toho úplne v depresii, nevychádzam z domu. Snáď to nejako dožijem. Ale ako zle sa bude žiť mojim vnúčencom?" sťažuje sa dôchodkyňa Milena, ktorá každý deň absolvovala púť do Kauflandu krížom cez les. Železná studnička sa od leta zmenila na zúfalstvo a Milena má strach vstúpiť do lesa sama.

"Neviete, čo vás čaká za ďalším stromom. Môžete sa stratiť v bludnom kruhu. Ten park je teraz desivé miesto, už tam viac nepôjdem." hovorí so slzami v očiach študent Albín, ktorý do lesoparku chodil fajčiť trávu a zbierať vzácne huby. Albín dodáva, že mesto mu zobralo poslednú nádej na prežívanie kvalitného života. 

Pravidelne publikované videá facebookovej skupiny Matúš Vallo má rád Bratislavu sú výsmechom do očí milovníkom leta. Fotografie PRED a PO rekonštrukcii ciest ukazujú, aký pekný bol park v auguste a ako depresívne vyzerá v novembri.

Jediný pozitívny ohlas prichádza od členov Satanovej Cirkvi, ktorí už v minulosti upozorňovali na to, že park je príliš svetlý a mali by sa v ňom nachádzať obetné ohniská a temné altánky.