Diaľkový pochod Trnavská stovka, ktorý sa každoročne koná v Malých Karpatoch, rozširuje od budúceho roka svoje služby pre turistov.

Turisti, ktorí sa zúčastnili sto-kilometrového pochodu lesmi v predošlých ročníkoch, si na kontrolných stanovištiach mohli kúpiť iba horalky, soľ a chrumky.

"Môžem sa na to vykašľať, aby som kupoval chrumky, keď sa mi už na 30-tom kilometri práši z papule," nahnevane hovorí turista Karol.

Oveľa ostrejšie kritizuje organizátorov pochodu turista Milo. "Každoročne rozfláknem o vibramy blbých slizniakov, čo sa povaľujú na chodníku. Nikto tu háveď mizernú neuprace. Na podrážky sa nalepí slizký povlak a potom sa na Tisových skalách rozfláknem aj ja."

Turista Daniel popisuje svoj temný zážitok nasledovne: "Bol som kdesi za osemdesiatym kilometrom. Bola už noc a stromy sa mi začali pred očami vysmievať, videl som dvojhlavé diviaky, beznohé jelene a Huliaka nahého poskakovať po konároch."

Organizátori Trnavskej stovky sľubujú, že budúci ročník bude vylepšený.

Už na začiatku trasy bude stánok zdravotnej poisťovne, ktorá za dobrú cenu predá poistenie trvalých následkov a invalidity.

Na kontrolných stanovištiach si účastníci pochodu budú môcť za ukrajinské ceny kúpiť cigarety a vodku proti bolesti kĺbov.

Na päťdesiatom kilometri bude stánok ortopedického centra, ktoré ponúkne účastníkom pochodu barle a invalidné vozíky za polovičnú cenu.

Na 86-tom kilometri bude mať stánok pohrebníctvo Marianum, ktoré okrem zberu tiel bude poskytovať príbuzným výhodné ceny za vavrínové vence prepletené gerberami.

Záverečná odovzdávka bude vybavená stánkom súdneho úradníka, ktorý bude od manželiek turistov bezplatne prijímať žiadosti o rozvod.