Už aj Španieli podporujú fašistov. "Čo iné sa od tých čurros dalo očakávať", vyhlásil po návrate z cudziny Ľuboš Blaha, renomovaný historik SAV.

Mala to byť oddychová dovolenka pre obyvateľov mesta Michalovce, priateľov Slovenskej akadémie vied, Uhríka, Mazureka, Krupu, Kotlebu, Fica, Líviu z Instagramu a Dráčika z Auparku.

Miestom pobytu sa stalo španielske mesto Malága, kde si mali delegáti zájazdu intelektuálne odpočinúť a nabrať síl do ďalšieho boja s odbornou literatúrou a jej autormi.

Na zájazde však delegátov riadne preplieskal šokujúci zážitok!

Len čo sa páni, dáma a Dráčik usadili do pohodlných kresiel v mestskom kine, okamžite ich z tapacírovaných kresiel vystrelilo ako by sa húpali na fit loptách. V úvodnej znelke totiž španielski filmári vzdali úctu rodákovi z Malágy Antóniovi Banderasovi.

"Fašisti, sku...í ukrajinskí fašisti!!!", zhučal na sálu Peter Krupa, inak známy svojim stoickým pokojom.

"Žiadne expresívne slová, bratia Slováci. My si Španielov podáme", snažil sa upokojiť situáciu Uhrík.

Delegáti sú skutoční hrdinovia z Michaloviec. V kine preto rozhádzali krabičky z McDonaldu, na červenom koberci pošliapali nutellové churros, sedačky potreli majonézou z Turkish Kebab a pri pokladni vyliali pohár koly z KFC.

Na tlačovej besede Blaha požiadal vládu SR, aby okamžite so Španielmi prerušila diplomatické styky.

"Fašisti sa nikdy nezaprú, ten Banderas bol nasadený západný špión. Fuj, hnus, dekadencia, odpad!", rozhorčene komentuje dianie Ľuboš Blaha.

"Na Ruskej ambasáde ma už dávno varovali, že Banderovci sú fašisti a robia problémy. Keď mi ale pán veľvyslanec dal potiahnuť z takého zeleného a voňavého, fláklo to so mnou o zem na tri dni a zabudol som na jeho priateľskú radu", dodal kolega Uhrík.

Poďľa Blahu je jasné, že Ukrajinci sú vlastne Španieli.