Manželia Jánovci z Podbradníka majú niekoľkonásobný dôvod na stres. Stali sa rodičmi trojčiat.

Okrem dvoch chlapčekov a jedného dievčatka už majú doma aj dvojročnú dcérku.

Narodenie detí v adventom období je pohroma. Mladí rodičia Veronika a Marek Jánovci sú zúfalí, tohtoročné sviatky majú už teraz úplne zruinované.

Ich trojičky, Dávidko, Filomén a Micka, prišli na svet v sobotu v košickej Univerzitnej nemocnici cisárskym rezom.

Namiesto oslavy narodenia Pána musia rodičia teraz riešiť veľkú dilemu ako nakŕmiť štyri hladné stvorenia. "Žena má iba dva prsníky, to stačí iba na dve deti. Zvyšné dve deti bude musieť dojčiť svokra. Susedka na dôchodku sa tiež ponúkla. Ak nepôjde inak, pridám ruku k dielu aj ja." povzdychol si manžel.

Nielen rodinu Jánovcov čakajú náročné sviatky. Na pokoj môžu zabudnúť aj všetci susedia. Krik trojčiat, znásobný zúfalým krikom dvojročnej dcéry, predstavuje nočnú moru pre okolité domy.

Podbradnícky farár sa vyjadril, že ak sa kvôli hluku nebude môcť sláviť polnočná omša v pokoji, nahlási rodinu na sociálny úrad.

"Je to neskutočné porušenie Pánovho nariadenia sláviť sviatky v pokoji a láske. Manželia Jánovci boli vždy vedení k plánovaniu rodiny, nie k bezbrehému a nezodpovednému sexu." dodal miestny farár.

"Pôrod bol veľmi rýchly. Ešte pred týždňom som ani len netušila, že som tehotná. Dva dni potom som sa spamätávala, že čo sa to vlastne stalo.“ vraví mamička trojičiek.

Vďaka koronavírusovému lockdownu nemôže rodina vychádzať z domu. Obyvatelia horného konca dediny tak budú uchránení od stresujúceho kriku.