Poslanci slovenského štátu prišli s dlho očakávanou novelou trestného zákona, ktorá raketovo zlepší životnú úroveň Slovákov.

Od včera vstúpila do platnosti úprava, ktorá trestá vyvesenie dúhových vlajok.

"Dúhové vlajky na úradoch a kostoloch s takými čudnými farbami znepríjemňovali život okoloidúcim a strašili malé deti," uviedol György Gyimesi, poslanec Slovenskej národnej identity.

S rozhodnutím vlády zásadne nesúhlasí popularizátorka sexu pred 18-tkou, poslankyňa Anna Záborská. Vyčíta vláde, že chce obrať deti od sexuálnych podnetov a brániť im vo vývoji k zdravému partnerskému vzťahu.

"Farby majú vždy v sebe erotický náboj. Deti by mali dozrievať aj cez vnímanie farieb. Napríklad, farby omšového rúcha s mariánskym ornátom ma rozpália do potu v intímnych miestach aj v tomto veku. No a farby maďarskej vlajky mi vždy pripomenú famózne scény z filmu Análna fiesta," poznamenáva Záborská.

Slovenský parlament zákonom reaguje na dlhodobú frustráciu a znižovanie HDP. Podľa odborníkov spôsobujú dúhové farby extrémne rozrušenie a stratu pracovného výkonu.

"My nie sme nejakí mexickí rastamani, čo sa nafutrujú lajnami hašišu, aby potom vešali na domy vlajky, ktoré svojou intenzitou obťažujú ženy a desia okoloidúce zvieratá," dodáva poslanec Gyimesi.

Za vyvesenie dúhových vlajok hrozí páchateľom trest odtrhnutia pravej ruky, alebo vypálenia očí. Páchateľ si trest bude môcť slobodne vybrať.

Pokrokovú novelu trestného zákona už kritizuje zahraničie. Liberálna lobby na čele s maďarmi Georgom Sorošom a Viktorom Orbánom poslali slovenskej vláde rozhorčenú nótu s krátkym hejterským videom na TikToku.

Poslanec Gyimesi reaguje s úsmevom, "Ani sa tomu nečudujem. Maďarská vlajka je plná nechutných dúhových farieb. Soroš a Orbán by chceli presvedčiť celý svet, že dúha je biela, zelená a červená. Každý normálny človek ale vie, že dúha nemá farbu."

Vďaka zákonu proti dúhovým vlajkám bude na veľvyslanectve Maďarskej republiky a na hraniciach s Maďarskom vyvesené iba priehľadné igelitové vrece.