Je to hnus a obracia sa mi žalúdok pri pohľade na Meďžugorje! Takéto tvrdé vyhlásenie zaznelo z úst Panny Márie na audiencii s vrcholnými predstaviteľmi katolíckej cirkvi vo Fatime.

Mária vyjadrila hlboké pobúrenie nad tým, že z Medžugorja sa stal turistický Disneyland s jej podobizňou nad vstupnou bránou.

Na otázku novinárov z vatikánskeho denníka, či nie je predsa bežné, že pútnické miesta sa zakladajú tam, kde sa Mária zjaví, Matka nebeská odpovedala podráždene.

"Nebuďte smiešni, na svete by bolo potom viac pútnických miest ako supermarketov."

"Do Medžugorja som prišla v roku 1981 súkromne sa porozprávať s troma deťmi. Boli chudobné a chcela som im pomôcť. Nepovedala som im však nič nové, iba to, čo som už stýkrát zopakovala vo Fatime. Ale tieto deti boli odchované na zlých spôsoboch. Odporne ma zneužili a všetkým ľuďom v dedine natárali vymyslené historky a nechali si za to platiť."

Podľa Márie sa Medžugorje stalo mestom hriechu a mamonu.

Je tiež plné narýchlo a nekvalitne postavených hotelov. Na rozdiel od iných pútnických miest, je Medžugorje škaredý zlepenec nedokončených stavieb a na celom tom cirkuse bohatnú miestni kapitalisti.

"Kapitalizmus kazí dušu malým deťom. Tie v Medžugorí rozbehli špinavý biznis s plastovými ružencami, blikajúcim Ježiškom, omšovým vínom a obedovým menu v štýle poslednej Kristovej večere", vysvetľuje Mária.

Panna Mária vo svojom vystúpení ocenila Ľuboša Blahu, ktorý v parlamentnej kancelárii zvesil obraz prezidentky SR a nahradil ho ľavicovým revolucionárom Che Guevarom.

Na záver svojej trojhodinovej reči Mária vyjadrila nádej, že Medžugorje bude spálené do tla aj s hriešnikmi, ktorí podľahli svetským pokušeniam. Potom ešte zaspievala pieseň Bella Ciao.

Amen!