Jednota, pokrok a rozkvet. To sú slová, ktoré najlepšie popisujú súčaný technický a spoločenský pokrok v Rusku.

Prezident Vladimir Putin (česky tatínek Vláďa, rumunsky Vlad Dracula) zabezpečil popri ekonomickom pokroku aj pokrok v elektronických službách. Spolu s týmito dramtickými zmenami prichádza potreba zmeniť výchovu novej generácie.

Aby ruské deti neboli zaostalé, začína sa s výchovou hneď po narodení. Už v prvých mesiacoch života dokážu ovládať smartfón a aplikáciu YouTube (rusky Ty si trúbka), v ktorej sa najprv učia náhodne ťukať do tlačítok, neskôr si dokážu sami nájsť obľúbený kanál a pozerať videá podľa svojho osobného záujmu.

Rodičom je prísne zakázané zasahovať deťom do učebného procesu. Výber videa je ponechaný na ich osobnom vkuse. Rodičia majú iba odporúčaciu funkciu pri výbere vide. Tú môžu využiť v prípade, že namiesto YouTube sa dieťa ocitne na stránke YouPorn.

Slovo, ktoré väčšina ruských bábätiek ovláda ako prvé, je "fejsbúk".

Rodičia nikdy nedokážu dieťaťu ponúknuť toľko starostlivosti ani zábavy ako ich kamarát Facebook, na stretnutie s ktorým sa tešia od útleho veku.

Až po dosiahnutí 16 roku života sa výchova dieťaťa môže zamerať aj na menej používané schopnosti. Deti sú umiestnené do špecializovaných letných táborov, kde sa učia ako držať príbor, negrgať pri jedení, nešpárať sa v nose v kostole, alebo ako správne požiadať dievča o sex.