Legenda hovorí, že Sväté písmo bolo napísané pred viac než dvoma tisícročiami. Včerajšia udalosť však nadobro vyvrátila tieto fámy.

V zbierkach Britského archeologického múzea bola po celé storočie uskladnená rakva židovského umelca menom Moshe. Pracovníci múzea boli včera v skorých ranných hodinách šokovaní. Moshe sa zobudil z hybernácie!

Napriek prekvapeniu personálu múzea, je známe, že k prebudeniam zdanlivo neživých exponátov došlo už aj v iných múzeách.

Napríklad, podobná udalosť sa udiala v Paríži v roku 1976, kedy sa prebudil egyptský kráľ Chammurapi a niekoľko dní zotval v bdení. Po prehliadke múzea a ochutnávke francúzskych croissantov, sa však s očividným sklamaním vrátil naspäť do múmie, v ktorej je dodnej vystavovaný.

Včerajšie prebudenie Mosheho prinieslo šokujúce odhalenie. V rozhovore, ktorý bol naživo odvysielaný televíziou Al Jazeera, sa Moshe pozastavuje nad tým, ako je možné, že ľudia v Katolíckej cirkvi vážne veria v to, čo je iba umelecké dielo.

"Som prekvapený, že dielo, ktoré som napísal na protiveň poverám kolujúcim v židovských komunitách, sa stalo základom pre vznik vážne sa tváriacej inštitúcie. Tí katolíci vôbec nemajú zmysel pre môj humor! Ja som Bibliu predsa napísal na pobavenie a nie na uctievanie." hovorí Moshe.

Moshe prízvukuje, že Biblia práve preto obsahuje protichodné veci, ktoré by pozorný čitateľ mal pochopiť ako zámernú recesiu.

Napríklad milujúceho Boha, ktorý si jedného dňa zmyslí utopiť všetkých ľudí, alebo dobrotivého Boha, ktorý stvorí dokonalý svet plný jedovatých hadov, vírusov a parazitov, alebo vševediaceho Boha, ktorý je do špiku kosti prekvapený, keď sa niekto rozhodne zjesť jablko z najzdravšie vyzerajúceho stromu v záhrade.

Židovský umelec sa po svojom prebudení zoznámil s aktuálnymi udalosťami vo svete a zhodnotil, že je najvyšší čas, aby sa vrátil späť do múzea a pokračoval v hybernácii. Dúfa, že nabudúce sa zobudí v trochu vyspelejšom svete než je ten dnešný.

Na otázku, čo ľutuje vo svojom umeleckom živote Moshe uviedol, že mohol do Biblie zakompovať zmienku o zázračnej vakcíne proti koronavírusu. Ak by fanúšikovia jeho románu uverili, že vakcína je dar Boží, určite by mali vedci viac peňazí a lekári by sa tešili spoločenskému uznaniu ako nikdy predtým.

Moshe napísal Bibliu ako paródiu na povery a náboženské predstavy v roku 1822. So sklamaním sa dnes vrátil do svojej rakvy v Britskom archeologickom múzeu a pokračuje v hybernácii.