Včera sa v pútnickom sídle Turzovka opäť zjavila Panna Mária. Zjavenie bolo okamžite vyhlásené katolíckymi biskupmi za zázrak.

Mária sa zjavila pred veriacimi v pohostinstve Zlatý klinec iba na chvíľu.

Jej príhovor bol krátky. Vyjadrila sklamanie nad klesajúcim množstvom miništrantov na bohoslužbách. Jej kritike sa tentokrát nevyhli ženské rády za to, že v letných horúčavách sú mníšky zabalené v čiernych sutanách.

Obzvlášť tvrdo sa vyjadrila na adresu antivaxerov, ktorí majú málo viery v schopnosť človeka bojovať s koronavírusom.

"Antivaxeri svojim postojom odmietajú človeka ako Božie dielo," zdôraznila Panna Mária.

"Boh stvoril človeka na svoj obraz, dal mu rozum a schopnosť vládnuť nad svetom. Ak sú tu ľudia, ktorí odmietajú vakcíny ako dielo ľudského rozumu, potom odmietajú aj nášho všemohúceho Otca," vysvetľuje Ježišova matka.

Panna Mária vyzvala ľudí aby sa vrátili k viere k dielam ľudskému umu, inak na seba zošlú Boží hnev.

Ihneď po zjavení sa zdvihla nevídaná kritika zo strany katolíckych biskupov.

"Sedembolestná Panna Mária neodpovedala na modlitby a prosby veriacich Slovákov už takmer sto rokov. Veriaci začali byť právom frustrovaní. Je zázrak, že sa po takom čase zjavila. Avšak je pre nás veľkým sklamaním, že tak urobila teraz, keď už situáciu mal svojou návštevou Slovenska hasiť pápež František," hovorí v tlačovej správe biskup Zvolenský.

Biskup Košickej arcidiecézy hovori bez servitky.

"Rok plánujeme návštevu pápeža Františka, vyhodíme milióny eur, veriacim bez vakcíny konečne povieme, čo si o nich už dlho myslíme a teraz sa Panna Mária zjavi ako by sa nič nestalo. Úplne zruinovala pápežovu popularitu. František sa s návštevou už nemusí unúvať. Lebo ďalších sto rokov tu všetci budú hovoriť iba o tejto nezrelej tínedžerke, ktorá sa pred zjavením s nikým neporadila", uzatvára mons. Bernard Bober.

O vyjadrenie sme požiadali aj podpredsedu slušných kresťanov strany Republika, Milana Mazureka.

"To hentá? Piča islamská!", zhrnul Mazurek.