V obci neďaleko Popradu zaútočil poľovník na medveďa. Šialenec napadol otca rodiny iba tridsať metrov od posledného stromu chránenej rezervácie. Je to miesto, kde medvede bežne chodia na vychádzky s deťmi a za kultúrou.

Bol to prekvapujúci moment nielen pre medveďa, ale aj pre poľovníka. Medveď sa ubránil len vďaka tomu, že mal so sebou nazbierané huby.

Desaťročný medveď stál odrazu zoči-voči šelme. Nezostávalo mu nič iné iba sa postaviť na zadné a dúfať, že poľovníka vystraší svojim vzrastom.

"Skočil mi na hruď, bil ma pažbou pušky a potom mi hrýzol do nohy." opisuje stretnutie s poľovníkom Karolom S. šokovaný medveď, otec dvoch detí. "Poľovník pri tom vykrikoval rasistické nadávky ako, že som špinavý a tučný medveď."

Pred ďalšími zraneniami ochránili medveďa nazbierané huby. Hodil huby po poľovníkovi, ktorý na chvíľu zaváhal a následne sa pustil do ich zbierania. Medveď stihol medzitým z miesta činu utiecť.

Medvede už dlhú dobu upozorňujú, že počet poľovníkov je vzhľadom na rozlohu krajiny početnejší než tomu bývalo v minulosti. Poľovníci sa v posledných rokoch premnožili a štát by mal zasiahnuť.

Na agresívneho poľovníka bolo vyhlásené celoštátne pátranie. Polícia občanov upozorňuje, že muž je veľmi nebezpečný a môže byť ozbrojený.

Občania, ktorí zhliadnu potulujúceho sa poľovníka, nech sa okamžite skryjú a volajú 158.